Drukuj
Kategoria: PAL Zawada
Wpisany przez Małgorzata Szafraniec   
piątek, 08 września 2017 07:36

W sierpniu bieżącego roku przygotowałyśmy dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć, warsztatów i imprez okolicznościowych w Klubie Mieszkańca w Zawadzie.

Zorganizowałyśmy trzy wycieczki do kina Cinema City Wolność w Częstochowie. W dniu 10.08.2017r. opiekun Klubu Mieszkańca zabrał dzieciaki na  bajkę animowaną p.t.: „Kapitan Majtas”. W dniu 17.08.2017r. pojechaliśmy zobaczyć „Waleriana i miasto tysiąca Planet” a w dniu 23.08.2017r. przeżywaliśmy wraz z filmowym bohaterem „Moje wakacje z Rudym”.

Dla fanów aktywnego spędzania czasu wolnego zorganizowałyśmy dwie wycieczki rowerowe. W dniu 25.08.2017r. ponownie pojechaliśmy w dwunastoosobowym składzie do Stajni Koni w Gowarzowie, gdzie nie tylko mogliśmy cieszyć oczy pięknem natury i pojeździć konno. Pan Jurek – właściciel stajni - zorganizował także niespodziankę dla miłośników piłki siatkowej. Żal było odjeżdżać do domu, bo humory i pogoda nam dopisywały a atrakcji nie ubywało. 

W dniu 31.08.2017r. odbyła się wycieczka rowerowa do Kłomnic dla młodzieży z Zawady oraz otoczenia uczestników  projektu. Podczas tej eskapady piekliśmy kiełbaski przy ognisku, uczestniczyliśmy w grach i zabawach na świeżym powietrzu i miło spędziliśmy czas w Tęczowej Krainie.

  W nocy z dnia 18.08.2017r. na 19.08.2017r. młodzież z miejscowości Zawada miała możliwość przeżycia „Nocy z Kryminałem” na terenie Klubu Mieszkańca. W zajęciach uczestniczyło trzynaścioro dzieci i nastolatków pod opieką instruktora – animatora PAL, opiekuna KM i terapeuty PAL. W programie imprezy zaplanowałyśmy emisję filmu fabularnego pt: „Nerve”, zagadki i gry o tematyce detektywistycznej, zajęcia profilaktyczne z zakresu korzystania z sieci oraz poczęstunek.

Instruktor – animator PAL przygotowała i zrealizowała zajęcia w Klubie Mieszkańca w dniu 11.08.2017r. Dzieci uczestniczące w zajęciach brały udział w konkursie plastycznym dotyczącym Pikniku Rodzinnego w Zawadzie. Nagrody za piękne prace rozdane zostały w dniu 03.09.2017r. Ponadto dzieci miały zorganizowane zajęcia na świeżym powietrzu – konkursy z bańką mydlaną. Na zakończenie uczestnicy zajęć tworzyli kulki z papieru i podzieleni na grupy brały udział w odstresowującej bitwie.

Dzieci i młodzież korzystały także z bogatej oferty przygotowanej przez opiekuna Klubu Mieszkańca podczas cotygodniowych warsztatów.

Dziękujemy serdecznie Pani Kindze Mirowskiej za aktywny udział w naszych wyprawach i miłą współpracę.

W dniu 11.08.2017r. w ramach PAL został zorganizowany wyjazdowy trening wydolności rodzinnej do Wisły dla uczestników projektu i ich otoczenia.

Nadal trwają przygotowania do filmu dokumentalnego dotyczącego okresu okupacji na terenie Zawady. Dokument oparty zostanie na wspomnieniach najstarszych mieszkańców okolic Zawady. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy przedstawicieli Grupy Rekonstrukcyjnej Wołyńskiej Brygady. W dniu 27.08.2017r. w Mokrej spotkałam się osobiście z Panami: Wojtkiem, Lesławem i Krzysztofem, by omówić pomysł realizacji filmu dokumentalnego i wystawy poświęconej kampanii wrześniowej oraz ustalić termin rewizyty w Klubie Mieszkańca. Pragnę w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować Panom za poświęcony nam czas i współpracę.

 efs k p