Drukuj
Kategoria: Świetlica Środowiskowa
Wpisany przez AS   
środa, 15 sierpnia 2018 10:12

alt

Pierwszy miesiąc działań Świetlicy Środowiskowej w Nieznanicach minął uczestnikom pod znakiem zabawy i nauki.

Do naszej świetlicy, utworzonej w ramach Projektu pn. "Radosna młodzież, szczęśliwi seniorzy z terenu Gminy Kłomnice", ktory wspołfinansowany jest ze środkow Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczęszcza 20 dzieci w wieku szkolnym.

Spędzamy czas aktywnie, bawiąc się na świeżym powietrzu. Gramy w piłkę nożną czy koszykowkę na boisku Orlik, dzięki wspołpracy z animatorem boiska. Organizujemy zajęcia plastyczne i konkursy tematyczne, a także rożnego rodzaju warsztaty, takie jak między innymi wspolne pieczenie pizzy.

Mamy do swojej dyspozycji komputery, stoł do piłkarzykow i tenisa stołowego oraz konsolę i rożne gry planszowe, ktore uprzyjemniają czas spędzany w naszej świetlicy.

Ciekawym wydarzeniem było zorganizowanie wspolnie z Klubem Seniora Jarmarku Garażowego. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi handlowcy i targować ceny swoich produktow. Zabawa mijała nam przy świetnej muzyce i wspolnym grilowaniu kiełbasek. Uczestniczyliśmy także w pokazie tańca towarzyskiego, zorganizowanego przez Klub Seniora, dzięki wspołpracy z Klubem Tańca Towarzyskiego "Styl".

Gościliśmy także Pana dzielnicowego, zaproszonego do nas z okazji Dnia Policji. Uczestniczyliśmy w zajęciach o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, racjonalnego korzystania z kąpielisk, a także zagrożeń, jakie mogą spotkać nas w internecie. Mieliśmy ponadto okazję obejrzeć kajdanki policyjne oraz wsiąść do radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant w akcji. Zadowolenie było ogromne. Po zakończonych warsztatach wręczyliśmy Panu dzielnicowemu własnoręcznie wykonanego słonecznika i złożyliśmy najszczersze życzenia.

Ostatniego dnia lipca braliśmy udział w wyjeździe do Muliticenrum Zodiak w Częstochowie. Zajęcia podejmowały temat odkrycia przez Krzysztofa Kolumba Ameryki Połnocnej. Wykonywaliśmy pioropusz indiański. Niewątpliwie największą atrakcją było budowanie statku z klockow konstrukcyjnych. Po warsztatach czas wolny spędziliśmy na placu zabaw oraz delektowaniu się pysznymi lodami w kawiarence.

Na naszych uczestnikow czeka jeszcze wiele atrakcji przez kolejne miesiące!

alt

jarmark garazowy

w radiowozie

z panem policjantem

pieczemy pizze

robimy pioropusz

robimy statek

nasze statki

na placu zabaw