PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Informacja

W związku z przywróceniem od dnia 8 czerwca b.r. działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Konarach informujemy, że w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego w świetle Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w placówce obowiązują następujące zasady:

  1. Przestrzeganie zasad higieny poprzez częste mycie rąk i dezynfekcję.
  2. Przestrzeganie liczebności uczestników przebywających w placówce poprzez dokonanie podziału podopiecznych na grupy nieprzekraczające jednocześnie 15 uczestników.

W celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa dokonano następującego podziału uczestników:

- od poniedziałku do czwartku:

W godz. 15 - 17 – grupa dzieci młodszych

W godz. 17 - 19 - grupa dzieci starszych

- w piątki:

W godz. 14.30 – 16.30 – grupa dzieci młodszych

W godz. 16.30 – 18.30 - grupa dzieci starszych

Działalność Placówki Wsparcia Dziennego w Konarach jest w pełni finansowana w ramach projektu unijnego „Aktywne, radosne Konary i okolice”.

Artykuły

Podwórkowa gra w kręgle

Przejdź do - Podwórkowa gra w kręgle

Gra na punkty, dobra rywalizacja, a co najlepsze, kręgle wykonane przez dzieci.

Wystarczą butelki po wodzie lub napojach, bibuła, woda i powstają kolorowe kręgle. Oczywiście niezbędna jest kula, można zastosować zwykłą piłkę siatkową lub nożną.

Makaronowe dinozaury

Przejdź do - Makaronowe dinozaury

Zabawa makaronem też daje radość. Tym razem został wykorzystany do wyklejania szablonów dinozaurów. Mikołaj i Natalia pięknie poradzili sobie z tym zadaniem i dodali od siebie swoje pomysły. Inni niezbyt lubią prace manualne lecz wolą zabawę w piłkarzy. Na świetlicy nie ma przymusu i każdy bawi się w co lubi lub czym lubi. Ważne, aby dobrze się czuć wśród rówieśników i miło spędzać ze sobą czas.

Misz-Masz

Przejdź do - Misz-Masz

Poniedziałek na świetlicy minął w dobrych nastojach. Było malowanie farbami na folii stretch w ramach ozdób okiennych, doskonała zabawa na placu zabaw oraz gra w piłkę nożną. A na koniec posiłek w postaci pizzy przygotowanej przez młodzież.

Dzień Ojca

Przejdź do - Dzień Ojca

Dzisiaj wielkie święto Dzień Ojca. Mieliśmy dużo pracy z  przygotowaniem upominków dla swoich tatusiów, a jeden z uczestników dla swojej mamy. Praca polegała na wykonaniu laurek, wypisaniu pięknych życzeń raczej o treści uznaniowej uzupełniając niektóre słowa słodkimi batonikami.

Kochany Tato

Wiem, że czas spędzony ze mną nie zawsze jest BAJECZNY

Aż oczy wychodzą z ORBIT

Jednak wytrzymując ze mną jesteś dzielny jak LION

Jesteśmy ze sobą nierozłączni jak TWIX

Mam nadzieję, że nie uciekniesz mi na MARS

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO TATO

Wir mleczny

Eksperyment, a zarazem dobra zabawa przy użyciu mleka, barwników spożywczych lub bibuły. Dzieci wykorzystały jako barwniki bibułę wcześniej namoczoną we wodzie co dało nam ciecz o pięknych barwach. Następnie każdy miał swoje naczynie z mlekiem do którego dodawał barwnik i za pomocą wykałaczki delikatnymi ruchami  tworzył kolorowy wir.